Créer un site internet

مخزن گالوانیزه چیست

Le 16/12/2021

مخزن گالوانیزه یا تانکر آب گالوانیزه یا مخزن آب گالوانیزه محفظه ای است که از فولاد که با  فلز روی پوشش داده شده است ساخته می گردد . کاربرد عمده این نوع از مخازن جهت ذخیره آب می باشد .

نیاز به ذخیره آب درون مخازن به روزهای نخست تمدن بشری باز می گردد.مخازن آب گالوانیزه را می توان جهت کاربرد های کشاورزی ، زراعتی ، آتش نشانی و همین طور ذخیره آب آشامیدنی به کار گرفت .

این نوع از مخازن کاربرد بسیار وسیعی در حوزه های مختلف صنایع دارند صنایع شیمیایی و نفت و گاز و پتروشیمی و صنایع غذایی را می توان از پر مصرفترین صنایع در خصوص استفاده از منبع آب گالوانیزه بتوان قلمداد نمود .

مخازن آب تاثیر بسیار زیادی را در توسعه کشورها برعهده دارند به این دلیل که یکی از مهمترین ارکان توسعه کشورها دسترسی به آب بهداشتی سالم و پایدار می باشد . که برای اینکه به آب پایدار دسترسی داشته باشیم تانکر آب گالوانیزه جزء لاینفک این موضوع می باشد .

در طراحی این نوع مخازن بایستی که این مهم را در نظر بگیریم که مخزن آب نبایستی کیفیت آب آشامیدنی را به خطر بیاندازد .

http://www.irpolymer.com/fa/%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87/36/galvanized-tank

مخزن گالوانیزه چیست ؟

از مخزن گالوانیزه معمولا جهت نگهداری و ذخیره آب آشامیدنی و غیر آشامیدنی در ساختمانهای مسکونی ، کارخانجات ، کارگاه ها و … استفاده میشود . از گذشته تا به امروز مخزن گالوانیزه دارای محبوبیت بالایی بوده که در ادامه به دلایل محبوبیت این دسته از مخازن خواهیم پرداخت. مخازن گالوانیزه را میتوان در اشکال مختلف تولید نمود که بسته به نوع سفارش و محل استفاده مشتری متفاوت خواهد بود. بطور معمول مخازن گالوانیزه را در اشکال افقی ، عمودی ، مکعب ، بیضی و … تولید میشوند. ورق های سفید در برابر زنگ زدگی نسبت به ورق های سیاه از مقاومت بالاتری برخوردار هستند .به همین علت اکثر واقع از ورق سفید برای ساخت مخزن نگهداری آب استفاده میشود. مخازن آب تاثیر بسیار زیادی را در توسعه کشورها برعهده دارند به این دلیل که یکی از مهمترین ارکان توسعه کشورها دسترسی به آب بهداشتی سالم و پایدار می باشد . که برای اینکه به آب پایدار دسترسی داشته باشیم تانکر آب گالوانیزه جزء لاینفک این موضوع می باشد . از مزایای مخزن آب گالوانیزه می توان مقاومت بالا در خصوص زنگ زدگی ، نصب سریع ، ساخت کامل مطابق با سفارش و درخواست مشتری و … اشاره نمود .

09193645880-خرید مخزن آب

 

کاربرد مخزن گالوانیزه 

منبع آب گالوانیزه یا تانکر آب گالوانیزه یا مخزن آب گالوانیزه محفظه ای است که از فولاد که با فلز روی پوشش داده شده است ساخته می شود . کاربرد عمده این نوع از مخازن جهت ذخیره آب شرب و آب غیر شرب می باشد همچنین مخازن آب گالوانیزه را می توان جهت کاربرد های کشاورزی ، زراعتی ، آتش نشانی و همین طور ذخیره دیگر سیالات غیر اسیدی به کار گرفت .

باید توجه داشته باشید که متریال بکار برده شده وپوشش های انجام شد در این نوع مخازن بایستی به گونه طراحی و صورت گیرد که مخزن آب کیفیت آب را چندان تغیر ندهد . در مخازن گالوانیزه پوشش گالوانیزه توسط فلز روی انجام پذیرد و طبق استاندارد En 10142 بایستی ۲۷۵ گرم بر متر مربع فلز روی بر سطح فولاد مورد نظر قرار بگیرد .

 مراحل ساخت مخزن گالوانیزه

برای ساخت این مخزن باید بعد از مشخص کردن ظرفیت و ابعاد مخزن در ابتدا ورق ها و عدسی های مخزن را مونتاژ کرد. بعد از این کار عدسی ها به قسمت لبه زنی ارسال می شوند و در مرحله بعدی دوباره عدسی ها جهت نصب و جوشکاری به روی بدنه به سالن جوشکاری ارسال می گردند و بعد از اتمام کامل جوشکاری در نهایت سایر متعلقات مانند لوله ورود و خروج، دریچه بازدید و درب بر روی مخزن نصب می شود. و در آخرین مرحله بعد از تست و کنترل نهایی به انبار منتقل می شوند

 
×